آپدیت اندروید ۹ گلکسی تب اس ۳ و گلکسی تب ای ۲۰۱۷ ارایه شد

خبر خوب این است که سامسونگ تبلت‌های قدیمی خود را فراموش نکرده و با وجود گذشت دو سال از معرفی گلکسی تب اس ۳ و گلکسی تب ای ۲۰۱۷ این دستگاه‌ها را به اندروید ۹ آپدیت کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا آپدیت اندروید ۹ گلکسی تب اس ۳ و گلکسی تب ای ۲۰۱۷ را مرور کنیم.

آپدیت اندروید ۹ گلکسی تب اس ۳ و گلکسی تب ای ۲۰۱۷

آپدیت اندروید ۹ گلکسی تب ای ۲۰۱۷

آپدیت اندروید ۹ گلکسی تب ای ۲۰۱۷

طبق گزارش SamMobile، در حال حاضر تبلت پرچم‌دار گلکسی تب اس ۳ که چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ را داشت، در کشورهای مالزی، فیلیپین و ویتنام به‌روز رسانی اندروید ۹ را دریافت کرده است و میان‌رده گلکسی تب A 2017 نیز در مالزی به اندروید ۹ به‌روز شده است.

پس از سرزمین‌های شرق آسیا، به‌زودی نواحی دیگر نیز به‌روز رسانی مذکور را دریافت خواهند کرد که پیش‌ بینی می‌شود حداکثر تا پایان سال جاری میلادی زمان خواهد برد. اما نکته مهم این است که تبلت‌هایی که دو سال از عمر آن‌ها می‌گذرد به‌ آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید به‌روز رسانی می‌شوند؛ حتی گلکسی تب A 2017 که یک محصول میان‌رده به شمار می‌آید.

با این آپدیت گلکسی تب‌های قدیمی به رابط کاربری جدید سامسونگ مجهز می‌شوند؛ گلکسی تب اس ۳ وصله امنیتی ماه آگست و گلکسی تب A 2017 وصله امنیتی ماه ژوئیه را دریافت می‌کند و در برخی بخش‌ها مانند اعلانات، صفحه کلید سامسونگ، دستیار صوتی بیکسبی، گالری و … بهبودهایی را تجربه می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های اشاره شده در اعلان این به‌روز رسانی، پشتیبانی این تبلت‌ها از ایربادهای Galaxy Buds و Gear IconX 2018 سامسونگ است. همچنین، در این نسخه دسترسی به استیکرهای تماس و سامسونگ Max مسدود شده است و حالا کاربران می‌توانند از طریق quick panel سریعتر به Kids Home (رابط کاربری ویژه کودکان) دسترسی داشته باشند.

شما گلکسی تب اس ۳ یا گلکسی تب ای ۲۰۱۷ دارید؟ آپدیت مذکور را دریافت کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید